Polyester Deponun avantajları
  • Güneş Isı
  • Bilgi sayfaları
Polyester Deponun avantajları

Güneş Enerjisi alırken çoğu tüketici ne yazık ki konu hakkında bilgisi olmadığı için aldığı ürününün teknik özelliklerini bilemez. Bu yüzden piyasada 1000 TL'den başlayan fiyatlarla güneş enerjisi satışları yapılmaktadır. Tüketici öncelikle dayanıklı tüketim malzemesi aldığını ve bu ürünü uzun yıllar kullanacağının bilincinde olmalıdır. Alınan Güneş Enrjisi sadece bir kaç yıl değil en az 10 yıl kullanılmalıdır. Tasarruf sağlaması ve alınan üründen memnun kalınması için gereken en büyük faktör budur. 

Neden Polyester Depolu enerji

Bizler Güneş Isı olarak her zaman önce tüketiciyi bilinçlendirmeyi hedefleriz. Tüketici hangi malı alacağına iyi karar vermeldir. Alınan Güneş Enerjisi'nden memnun kalmak için yapılması gereken ilk olarak alınan enerjinin nasıl olduğunu nasıl malzemeden yapıldığını bilmektir.Piyasada bir çok farklı malzemeden yapılmış ürün bulunmaktadır. Çeşitli ince sacların kullanıldığı depolar ne yazık ki bir iki sene içerisinde çürümekte buda ucuza alınan enerjinin kısa sürede yeniden masraf çıkarmasına neden olmaktadır. Tüketici olarak ilk olarak düşünmememiz gereken hiç bir satıcı para kazanmayacağı malı satmaz. Peki kaliteli malzeme üzerinden nasıl para kazanabilir. hem ucuz hem kaliteli diyerek insanlar ne yazık ki kandırılmaktadır. Bu yüzden tüketici malın fiyatından çok teknik özeliklerini bilmelidir. 

Güneş enerjilerinde çeşitli besleme tankları kullanılmaktadır. Besleme tankları dediğimiz, boylerin içerisinden sıcak su alındıkça yerine soğuk su dolduran tanklardır. Bu tanklar değişik boyut ve ebatlarda üretilmektedir. 10 LT'den 2 tonluğa kadar su depoları güneş enerjilerinin üzerine konulabilir. Bu depolar, sac, polyester yada krom olabilir. Polyester Depolu Enerji Güneş Isı

Büyüklüğü önemli mi?

Güneş enerjisi çatınıza konduğunda eğer normal sistem güneş enerjisi ise kendi salma gücü ile size sıcak su temin etmektedir. Bu yüzden besleme ne kadar kuvvetli olursa suyun basıncıda bir o kadar artar. Bizler Güneş Isı olarak 300 LT polyester besleme depoları kullanmaktayız. Burada 300 LT standartında oluşmasının en büyük nedeni çatıda afaki ağırlıkların oluşmaması, suyun hızının artması ve kolay kolay suyun bitmemesidir. Daha büyük depolarında zaman zaman kullanıldığı alanlar bulunkatadır. Bilhassa suyun sürekli olarak kesildiği bölgelerde 500LT, 750LT tanklar güneş enerjisi üzerinde besleme tankı olarak kullanılmaktadır. 

Polyesterin avantajı nedir?

Polyester depolar ile enerjilerin ömrü daha uzun olmaktadır. Polyester depolarda çürüme kesinlikle yoktur. Bu durumda üst deponuz ile ilgili oluşabilecek çürüme sorunları ile uğraşmamış olursunuz. Ayrıca güneş ışığının içerisine girmesi kesinlikle engelendiği için depolarda yosun yada koku sorunu kesinlikle oluşmaz. Son derece sağlıklı olan polsester depolar ile enerjinizi uzun yıllar kullanabilirsiniz. İyi bir enerji için polsyester depolu ürünleri tercih etmenizde fayda görüyoruz. 

Yazar

Okan Diril

Okan Diril

Güneş Isı olarak müşterilerimizi her zaman bilgilendirmeyi hedefliyoruz. Bu kaynak sayfalarında Güneş enerjisi alırken nelere dikkat emeliyim'den diğer bilmek istediğiniz her şeye kadar bilgi sahibi olabilirsiniz. Güneş enerjisi sektöründe sadece satış yapmak değil, bilinçli tüketicileri çoğaltmayı hedefliyoruz. İzmir güneş enerjisi sektöründe tüm Ege Bölgesi'ne hizmet veren sektörün öncü firmalarından Güneş Isı ailesi olarak soru ve sorunlarınız için her zaman iletişime geçebilirsiniz. Bizleri arayabileceğiniz telefon numaralaramız 0 (533) 978 59 93 - ..